چگونه تمیز کردن یخچال را به درستی انجام دهیم

چگونه تمیز کردن یخچال را به درستی انجام دهیم

تمیز کردن یخچال

آیا تمیز کردن یخچال برای شما کابوس شده؟ آیا چاشنی و سس به قفسه‌های یخچال فریزر شما چسبیده است؟ بطری تقریباً خالی سس کچاپ مربوط به سال پیش هنوز در طبقات یخچال است؟ در اینجا نحوه تمیز کردن انواع یخچال و فریزر را خواهید فهمید. همیشه تمیز کردن یخچال فریزر کاری زمان بر و طاقت فرسا بوده است. اما اگر برای این کار اصولی را که به شما می‌گوییم رعایت کنید، خیلی سریع‌تر از آنچه که فکرش را کنید کار را به اتمام می‌رسانید. تمیز کردن وسایل برقی بزرگی مانند یخچال نیاز به توجه و دقت زیادی دارد زیرا از وسایل پر مصرف آشپزخانه محسوب می‌گردد. همانطور که نگهداری از یخچال فریزر مهم است، نظافت آنها نیز مهم‌تر است. با ما همراه شوید تا یکی یکی مراحل تمیز کردن یخچال را بررسی کنیم.

تمیز کردن یخچال

ابتدای فضای لازم برای مواد غذایی داخل یخچال را مهیا سازید

بدیهی است که برای تمیز کردن یخچال باید مواد غذایی را از آن خارج کنید. اگر فضای زیادی بر روی کابینت‌ها ندارید، از میزهای کوچک یا از چند صندلی استفاده کنید. اگر می‌خواهید یخچال و فریزر را عمقی تمیز کنید، جای مواد غذایی را جلوی کولر و در فضای خنک مشخص نمایید. از هر چیزی که استفاده می‌کنید، حداقل به فضای کافی برای نگهداری اشیای قفسه نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که سینک آشپزخانه شما نیز خالی است تا در زمان لازم برای شستشو بعضی قسمت‌ها از آن استفاده نمایید. همه وسایل لازم برای تمیز کردن یخچال را هم نزدیک خودتان قرار دهید.

مواد و لوازم نظافتی را در نزدیک خود جمع کنید

سرکه یک عامل تمیز کننده موثر برای تمیز کردن یخچال است. سرکه مواد اسید، چربی و کثیفی را تجزیه می‌کند و وقتی با آب داغ در یک بطری اسپری مخلوط می‌شود، به یک پاک کننده ایمن برای مواد غذایی تبدیل می‌شود که برای تمیز کردن هرگونه ضایعاتی که ممکن است در قفسه‌های یخچال انباشته شده باشد عالی است. علاوه بر سرکه اسپری تمیزکننده غیر سمی، به نوعی اسفنج یا پارچه تمیزکننده و حداقل چند حوله میکروفیبر نیاز دارید.

طبقه به طبقه شروع کنید

در حالی که برخی از افراد فضای کافی برای خالی کردن کامل یخچال خود را قبل از تمیز کردن ندارند، تمیز کردن طبقه به طبقه یخچال روشی موثر خواهد بود. می‌دانید چرا؟ زیرا نمی‌خواهید مواد فاسد شدنی را برای مدت طولانی بیرون یخچال بگذارید. هنگامی که یک طبقه را کامل خالی کردید (از طبقه بالا شروع کنید) میزان کثیفی آن را ارزیابی کنید. اگر مواد غذایی و مایع در طبقه ریخته بود، طبقه را با احتیاط از یخچال خارج سازید و بعد دو طرف دیواره داخلی یخچال و لبه‌ها را با محلول سرکه تمیز کنید. سپس آن را با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید. همچنین می‌توانید طبقه را در سینک با اسکاچ نرم و مایع ظرفشویی بشویید. اگر میزان آلودگی کم بود، به سادگی یک اسفنج تمیز را زیر آب داغ بگیرید. به دیواره‌های قفسه و یخچال یک اسکراب اولیه بدهید تا ضایعات شل شوند. سپس، تمام آن را با پاک کننده اسپری کنید و قبل از اینکه همه چیز را با یک پارچه میکروفیبر تمیز نمایید، یک اسکراب دیگر به آن بدهید.

تمیز کردن یخچال

تمیز کردن در و کشوها

در این مرحله از تمیز کردن یخچال، کشوهای یخچال قسمت‌هایی هستند که اغلب زباله‌ها را جمع می‌کنند، به خصوص اگر برای محصولاتی مانند میوه و سبزیجات استفاده می‌شوند. برای تمیز کردن عمیق، کشوها را خارج سازید و در سینک آشپزخانه یا در حمام با آب و مایع شوینده مناسب بشویید. سپس آنها را در جایی قرار دهید تا به خوبی خشک شوند. تا زمانی که کشوها خشک می‌شوند به سراغ یخچال بروید و دیوارها و کف یخچال را با پاک کننده سرکه پاک کنید. از همین روش برای قفسه‌های داخل درها نیز استفاده کنید.

قبل از قرار دادن سر جای خود آن را تمیز کنید

اگر می‌خواهید شیشه‌های مربای چسبناک و بطری‌های ترشی را دوباره داخل یخچال قرار دهید، تمیز کردن عمیق یخچال چه فایده‌ای دارد؟ قبل از اینکه چیزی را کنار بگذارید، مطمئن شوید که تمیز است. حتی اگر کثیف به نظر نمی‌رسد، ایده خوبی است که کف آن را سریع با یک پارچه میکروفیبر مرطوب پاک کنید. اگر بطری‌ها یا شیشه‌ها را برای تمیز کزدن یخچال بیرون گذاشتید، آن‌ها را زیر آب گرم بشویید سپس تمیز و خشک کنید. اگر در اطراف یا لبه‌های درپوش شیشه‌ها زباله جمع شده است، درب آن را بردارید و آن را با دقت بیشتری در سینک بشویید. و اگر چیزی منقضی شده است، از این فرصت برای پرتاب آن در سطل زباله استفاده کنید!

چگونه بیرون یخچال را تمیز کنیم

هنگامی که همه چیز به داخل یخچال درخشان شما برگشت، از یک پارچه میکروفایبر تمیز و اسپری سرکه برای پاک کردن قسمت بیرونی درها، از جمله لبه‌ها و درزگیرها استفاده کنید، و قطعا دستگیره‌ها را نادیده نگیرید. جوش شیرین یکی دیگر از مواد تمیز کننده برای داخل و بیرون یخجال است که تمیز کنندگی بالایی هم دارد. مقداری جوش شیرین را در آب ولرم حل کنید، دستمال تمیزی بردارید و داخل آن بزنید، زمانی که مرطوب شد یخچال را با آن پاک کنید و بلافاصله از یک دستمال خشک برای خشک کردن سطوح کمک بگیرید.

تمیز کردن یخچال

طراوت و تازگی آن را حفظ کنید

بعد از تمیز کردن یخچال می‌توانید از وجود یک یخچال فوق‌العاده تمیز لذت ببرید و هر زمان در آن را باز می‌کنید لبخند رضایت بزنید. اگر می‌خواهید بوی خوش و تازگی را بیشتر حس کنید، یک خوشبوکننده یخچال را در پشت آن بچسبانید. مقاله دیگری هم با عنوان علت بوی بد یخچال و 5 راه کار برای حل این مشکل در وبلاگ وجود دارد که مطالعه آن برای شما مفید خواهد بود.

  • تحریریه
  • تیر 29, 1401
  • 247 بازدید

2 دیدگاه برای “چگونه تمیز کردن یخچال را به درستی انجام دهیم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!