مقایسه انواع ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو

مقایسه انواع ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو

مقایسه انواع ماشین لباسشویی

انواع ماشین لباسشویی دو نوع هستند: ماشین لباسشویی درب از بالا و ماشین لباسشویی درب جلو. داشتن هر یک از آنها به نوبه خود باعث صرفه جویی در زمان و انرژی زیاد و طول عمر مفید دستگاه می‌شود، اما کدام سبک برای شما مناسب است؟ با توجه به پیشرفت‌هایی که اخیراً در فناوری شستشو رخ داده است، تشخیص آن سخت است، اما ما اینجا هستیم تا به شما در انتخاب سبک مناسب از انواع ماشین لباسشویی متناسب بن نیاز شما کمک کنیم. چه در پایان با درب از جلو یا درب از بالا مواجه شوید، ما می‌خواهیم از خرید ماشین لباسشویی خود نهایت استفاده را ببرید.

انواع ماشین لباسشویی درب از بالا چگونه کار می‌کنند؟

انواع ماشین‌ لباسشویی درب بالا از یک پروانه یا یک همزن برای حرکت دادن لباس‌ها به صورت دایره‌ای در اطراف یک درام که جهت عمودی است استفاده می‌کنند. در ماشین لباسشویی‌های دارای همزن، یک دوک بزرگ در وسط درام وجود دارد که هنگام چرخاندن لباس‌ها به دور درام، لباس‌ها را در آب بالا و پایین می‌کند. در ماشین‌های لباسشویی با پروانه، یک دیسک صاف در پایین درام وجود دارد.

مقایسه انواع ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو

انواع ماشین لباسشویی درب جلو چگونه کار می‌کنند؟

انواع ماشین‌ لباسشویی درب جلو از نیروی جاذبه برای به هم زدن لباس‌ها استفاده می‌کنند: درام به صورت افقی قرار دارد و با چرخش، لباس‌های شما در آن حرکت می‌کنند و تمیز می‌شوند. این مدل ماشین لباسشویی معمولاً دارای یک واشر و مکانیزم قفل در درب برای جلوگیری از نشتی است.

هریک از انواع ماشین لباسشویی برای چه خانه‌ای مناسب است؟

هریک از دو مدل درب از جلو و یا از بالا مزایای خود را دارند. ماشین‌های لباسشویی با درب بالا فقط در پیکربندی ساید بای ساید موجود هستند، اما معمولاً ظرفیت بیشتری نسبت به ماشین‌های لباسشویی درب جلو دارند. از سوی دیگر، بسیاری از ماشین‌های لباسشویی درب جلو، روی هم قرار می‌گیرند و به شما این امکان را می‌دهند که در فضای خانه‌های کوچک‌تر صرفه‌جویی کنید. تخلیه ماشین‌های لباسشویی با درب بالا برای افراد کوتاه قد یا افراد دارای معلولیت ممکن است دشوار باشد، در حالی که درب‌های جلو دسترسی به کل درام را به یکباره آسان تر می‌کنند.

کدامیک در شستشو بهتر هستند؟

وقتی صحبت از شستن لباس‌های سنگین و بسیار کثیف می‌شود (مانند لباس‌های کاری که روی آن‌ها گِل پاشیده شده است)، ماشین لباسشویی با درب بالا با همزن در جایگاه دوم قرار دارد. اما برای اقلام ظریفی مانند لباس زیر و لباس مجلسی، درب از جلو مفیدتر است. بسیاری از ماشین لباسشویی‌های بوش از فناوری 6Motion™ برای حرکت درام در شش حرکت متمایز استفاده می‌کنند و به هم زدن لباس‌های شما بدون توجه به آنچه هستند، بهینه می‌شوند.

مقایسه انواع ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو

کدامیک آب کمتری مصرف می‌کند؟

به طور کلی، انواع ماشین لباسشویی درب از جلو در هر بار آب کمتری مصرف می‌کند، زیرا ظرفیت کمتری نسبت به درب از بالا دارند. با این حال، اگر یک ماشین لباسشویی با رتبه ENERGY STAR که اخیراً تولید شده است را انتخاب کنید، بدون در نظر گرفتن پیکربندی انتخابی خود، انواع مختلفی از ویژگی‌های کارآمد و صرفه جویی در مصرف آب را خواهید یافت.

نظافت کدام آسان‌تر است؟

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش عمر انواع ماشین لباسشویی تمیز نگه داشتن آن است. ماشین‌های لباسشویی با درب بالا معمولاً کمتر به تمیز کردن نیاز دارند، زیرا زهکشی بهتری دارند و سریع‌تر خشک می‌شوند، اما تمیز کردن کل درام هنگام کار در اطراف همزن یا پروانه سخت‌تر است. در همین حال، ماشین‌های لباسشویی درب جلو مستعد تجمع آب هستند، به این معنی که باید آنها را بیشتر تمیز کنید (و همیشه به یاد داشته باشید که هر بار که کارتان با لباس‌ها تمام می‌شود، در را باز بگذارید).

مقایسه انواع ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو

سوالات متداول

ماشین لباسشویی باید چند سال عمر کند؟

به طور کلی ماشین لباسشویی باید بین 10 تا 13 سال عمر کند. ماشین لباسشویی درب از بالا کمی بیشتر از درب‌های جلو دوام می‌آورند.

چه چیزی می‌تواند به ماشین لباسشویی آسیب برساند؟

اقلام سخت و فلزی مانند سکه و کلید عامل شماره یک آسیب به درام ماشین لباسشویی هستند. همیشه قبل از گذاشتن لباس‌ها در ماشین لباسشویی از خالی بودن جیب‌هایتان مطمئن شوید! اقلام الیافی مانند دستمال کاغذی نیز می‌توانند باعث مسدود شدن مجرای تخلیه شوند. در مجموع طرز استفاده از ماشین لباسشویی هم در نگهداری از آن بی‌تاثیر نیست. پیشنهاد می‌کنیم مقاله 9 اشتباه رایج کاربرد ماشین لباسشویی که باید از آنها اجتناب کنید را حتما مطالعه نمایید.

  • تحریریه
  • تیر 30, 1401
  • 312 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!