9 اشتباه رایج در شستشوی لباس که باید از آنها اجتناب کنید

9 اشتباه رایج کاربرد ماشین لباسشویی که باید از آنها اجتناب کنید

اشتباهات رایج در کاربرد ماشین لباسشویی

آیا فکر می‌کنید همه چیز را در مورد شستن لباس در ماشین لباسشویی می‌دانید؟ ممکن است فکر کنید که در شستن لباس‌ها تسلط دارید. با این حال، آنقدرها هم که به نظر می‌رسد آسان نیست. متاسفانه هنگام خرید ماشین لباسشویی فروشنده شما را از این اشتباهات آگاه نمی‌سازد. هنوز تعدادی از اشتباهات وجود دارد که شما ناآگاهانه در هر شستشو با ماشین لباسشویی انجام می‌دهید. از استفاده از نرم‌کننده‌های غیرضروری گرفته تا ماشین‌ لباسشویی تراز نشده، هر جزئیات کوچکی در شستن لباس‌ها اهمیت دارد. در اینجا ما به 9 اشتباه رایج در شستشوی لباس با ماشین لباسشویی اشاره می‌کنیم که باید از آن اجتناب کنید و کیفیت لباس‌های مورد علاقه خود را حفظ کنید. این اقدامات همچنین به بهبود طول عمر و کارایی ماشین لباسشویی کمک می‌کند.

1. موقعیت ناهموار ماشین لباسشویی

محل قرارگیری ماشین لباسشویی به طور مستقیم بر عملکرد و کیفیت شستشو آن تأثیر می‌گذارد. یک سطح ناهموار باعث افزایش ارتعاشات در طول چرخه شستشو می‌شود. این ممکن است به بلبرینگ‌های لگن دستگاه آسیب برساند و در نهایت اگر به موقع رسیدگی نشود، آنها را بشکند. واشر همچنین با پایه‌های نامتعادل در بارهای سنگین به درستی کار نمی‌کند. قبل از قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی از موقعیت مکانی آن اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که کف زیر دستگاه خیلی صاف نباشد تا حرکت ناخواسته دستگاه در طول چرخه بررسی شود.

ماشین لباسشویی

2. قرار ندادن مقدار درست لباس‌ها در لگن ماشین لباسشویی

آیا ماشین لباسشویی را با لباس‌های کثیف بیش از حد سنگین می‌کنید؟ یا زمان شستشو را طولانی‌تر می‌سازید؟ اینکارها می‌تواند منجر به آسیب‌های زیادی به دستگاه شما شوند. اگر از ماشین لباسشویی به درستی استفاده نشود در نتیجه مواد شوینده، آب و انرژی را هدر می‌دهید. همچنین لباس‌ها به درستی تمیز نشده و یا ممکن است طول عمر دستگاه خود را کاهش دهید.

3. شستن لباس‌هایی که نیاز به خشکشویی دارند

این یکی از رایج‌ترین اشتباهات شستن لباس است که افراد زیادی مرتکب می‌شوند. لباس‌هایی هستند که نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند، یا باید آنها را با دست شست و یا به خشک شویی محل سپرد. این شامل لباس‌های معمولی، مانند ابریشم و بیشتر کتانی است. ابتدا، ثبات رنگ را بررسی کنید. یک گوش پاک کن را آغشته به مواد شوینده ملایم نمایید و آن را روی قسمت نامحسوسی از لباس بزنید تا بررسی کنید که آیا تغییر رنگ داده و یا رنگ می‌دهد! اگر مشکلی نداشت، فقط یک یا دو بار لباس را در آب و پودر فرو کنید، سپس آن را بشویید و به سرعت آن را آبکشی کنید. هر طور که باشد، برای طبقه بندی‌های خاص باید از خشک شویی استفاده کنید. پوست گوساله، پوست گاو نرم شده، ابریشم، هر چیزی که دارای تزئینات باشد، و قطعات منظم (مانند ژاکت) به خشک شویی نیاز خواهد داشت.

4. بسته نبودن زیپ لباس‌ها

دندان‌های فلزی زیپ می‌توانند لباس‌های نازک و بافت را که با وزنی مشابه شسته می‌شوند، نخ کش کند. همچنین کشش زیاد زیپ باز می‌تواند دوخت آن را از انتها پاره کند. راه حل اساسی است: اطمینان حاصل کنید که زیپ‌ها را قبل از انداختن آنها به داخل دستگاه ببنید.

5. استفاده از مقدار نامناسب مواد شوینده

آیا می‌توان با اطمینان گفت که شما مقصر هستید که مواد شوینده اضافی را به یک انبوه لباس کثیف اضافه کرده‌اید؟ یا از طرف دیگر، آیا می‌گویید که به اصول پایبند هستید و دقیقاً مقدار تعیین شده را به طور مداوم اعمال می‌کنید؟ ممکن است به سادگی به لباس و ماشین خود بیش از هر چیز دیگری آسیب وارد سازید. ما متوجه شده‌ایم که می‌توانید تنها با مقدار کمی از مواد شوینده لازم، شستشوی باورنکردنی داشته باشید. با این حال، استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیز می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند. نه اینکه صرفاً بیش از حد خرج می‌کنید، بلکه ممکن است با حجم بیش از حد حباب و کف در لباسشویی خود مواجه شوید که باعث قفل شدن یا آسیب‌های دیگر شود. یا ممکن است با تجمع مواد شوینده در لباس‌ها مواجه شوید که ظاهری وحشتناک دارد و می‌تواند باعث تشدید مشکلات پوستی گردد. ایجاد کپک در ماشین لباسشویی نیز یکی دیگر از نتایج مصرف بیش از حد مواد شوینده خواهد بود.

ماشین لباسشویی

6. استفاده از حالت شستشوی یکسان ماشین لباسشویی در هر بار

هر ماشین لباسشویی تنظیمات خاصی برای بارهای مختلف دارد. بنابراین ایده‌آل است که به جای استفاده از محیط عادی و فرسوده بدون فکر کردن، دستورالعمل‌ها را مطالعه کنید. اگر از یک برنامه شستشوی سبک برای لباس‌های بسیار کثیف استفاده کنید، لباس‌های شما تمیز نخواهند شد. به طور معمول، فقط چند حالت شستشو وجود دارد که برای شست و شوی کامل دستگاه مجهز شده‌اند.

7. آیا نرم کننده پارچه ارزش استفاده دارد؟

یک نرم کننده پارچه می‌تواند به لباس‌های شما بوی تازگی و لطافت ببخشد. با این حال، در اینجاست که هر گونه مزیتی حذف شده و به یکی از اشتباهات رایج در شستشو تبدیل می‌شود. برای اینکه نرم کننده کارآیی خود را انجام دهد، باید در بافت لباس باقی بماند. بنابراین در واقع لباس‌هایتان را با مواد پتروشیمی کثیف می‌کنید و با پوشیدن آنها این مواد را به پوست خود انتقال می‌دهید. علاوه بر این، عوامل پاک کننده به کثیفی ایجاد شده در لباسشویی شما می‌افزایند و به طور قابل تصوری به آن آسیب می‌رسانند.

8. عدم استفاده از کیسه‌های لباسشویی یک اشتباه رایج در لباسشویی است

اگر تا به حال لباس‌های ظریف و ارزشمند خود را در کیسه لباسشویی نمی‌گذاشتید، بهتر است از این به بعد اینکار را انجام دهید. در غیر اینصورت بست‌ها و سیم‌های زیر در لباسشویی که به مرور زمان تغییر شکل می‌دهند به لباس‌ها آسیب می‌زنند. این تجهیزات نیز می‌توانند به اجزای مختلف ماشین لباسشویی آسیب بزنند یا در قسمت‌های آن گیر کنند.

ماشین لباسشویی

9. عدم رعایت نظافت در خشک کن

علیرغم این که بعد از هر بار شستشو فیلتر را خالی می‌کنید، گرفتگی می‌تواند پس از مدتی لوله را متوقف کند و به خطر آتش سوزی تبدیل شود. نشانه قطعی این است که خشک کن شما پر از خاک است. بیش از یک ساعت طول می‌کشد تا مقدار کمی لباس را خشک کند. هر سال یک بار شلنگ را از پشت خشک کن باز کنید و از آن عبور دهید تا کثیفی‌ها بیرون بروند. به همین ترتیب، فیلتر پرز را هر سال یک بار با مسواک و مقداری مواد شوینده تمیز کنید و به خوبی خشک نمایید.

با رعایت این نکات ذکر شده نه تنها عمر ماشین لباسشویی بیشتر می‌گردد، بلکه لباس‌ها به خوبی تمیز شده و آسیبی نمی‌بینند.

  • تحریریه
  • خرداد 28, 1401
  • 364 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!