10 نکته ضروری برای کاربرد اتو که باید بدانید

10 نکته ضروری برای کاربرد اتو که باید بدانید

اکثر ما کاربرد اتو را بلد هستیم، اما آیا به درستی آن را می‌دانیم؟ اصلا اتو بخار چیست؟ کاربرد اتو بخار چگونه است؟ آیا همه چیز درباره اتو را به هنگام خرید اتو به شما می‌گویند؟ لطفا جملات را با دقت بخوانید تا جواب سوالات را دریافت کنید. اشتباهات بسیار رایجی برای انجام این کار دشوار وجود دارد. استفاده از دمای نامناسب یا نداشتن اطلاعت کافی برای کاربرد اتو و ادامه دادن روش اشتباه اتو کردن از این قبیل مشکلات هستند. کاربرد اتو به ظاهر آسان به نظر می‌رسد، اما نکاتی هست که اگر به آنها توجه نکنید هم به اتو آسیب می‌رسد و هم لباس‌ها به خوبی اتو نمی‌شوند و حتی بعد از مدتی کیفیت خود را از دست می‌دهند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با نکات کلیدی استفاده از اتو بخار آشنا کنیم تا هم اتو، هم لباس‌ها و هم خود شما در امان باشید. با ما همراه باشید تا با 10 نکته ضروری برای کاربرد اتو آشنا شوید.

قبل از هر چیز بیایید نگاهی به تاریخچه اتو بیاندازیم. اتو توسط هنری دبلیو سیلی آمریکایی اختراع شد و در 6 ژوئن 1882 به ثبت رسید. حدود 6.8 کیلوگرم وزن داشت و مدت زیادی طول کشید تا گرم شود. اتوهای اولیه با استفاده از مواد آتش زایی که درون آنها می‌سوخت داغ می‌شدند و کاربرد داشتند. در قرن اول قبل از میلاد در چین، از زغال برای داغ شدن این اتوهای آهنی استفاده می‌شد. اولین اتو بخار برقی موجود در بازار در سال 1926 توسط یک شرکت در نیویورک به نام Eldec معرفی شد، اما موفقیت تجاری نداشت. حق اختراع اتو بخار برقی در سال 1934 به ثبت رسید و در سال 1938، حق انحصاری تولید اتوهای بخار برقی به شرکت Steam-O-Matic در نیویورک اعطا شد. این اولین اتو بخار بود که به هر درجه‌ای از محبوبیت دست یافت و راه را برای استفاده گسترده‌تر از اتو بخار برقی در دهه‌های 1940 و 1950 هدایت نمود. اکنون اتو بخار از دستگاه‌های کوچک ولی کاربردی در هر خانه به شمار می‌آید و روز به روز انواع اتو بخار جدید به بازار راه پیدا می‌کند. به هنگام کاربرد اتو بخار نکاتی هست که باید در نظر بگیرید، در ادامه این نکات را مطالعه نمایید.

10 نکته ضروری برای کاربرد اتو که باید بدانید

1. از کل میز اتو استفاده کنید

چرا با لباس‌هایی که روی دو طرف اتو آویزان شده‌اند، وقت خود را تلف می‌کنید؟ سعی کنید از تمام فضای میز اتو استفاده کنید. انتهای نازک‌تر میز اتو نیز می‌تواند به هنگام کاربرد اتو بسیار مفید باشد؛ مخصوصاً برای صاف کردن چین و چروک‌های نزدیک بازو.

2. با استفاده از سرکه آثار سوختگی اتو روی لباس را از بین ببرید

اگر هنگام کاربرد اتو اشتباه کنید، مشکلی نیست. راه حل سریع لکه‌های سوختگی سرکه سفید است. یک پارچه تمیز را به مایع آغشته کنید، سپس روی لکه بکشید. مطمئن شوید که هر بار قسمت تمیز پارچه را استفاده می‌کنید تا از پخش شدن اثر جلوگیری شود. با آب سرد تمیز پاک کنید تا لکه‌ها به کل محو شوند.

10 نکته ضروری برای کاربرد اتو که باید بدانید

3. از روش صحیح کاربرد اتو استفاده کنید

بله، واقعاً چیزی به نام “تکنیک اتو” وجود دارد. روش صحیح کاربرد اتو، ضربات بلند و مستقیم است. از تکان دادن بیش از حد اتو در اطراف خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث کشیده شدن پارچه شود. همچنین ممکن است چین‌های جدیدی در پارچه ایجاد کند که صاف کردن آن‌ها سخت خواهد بود.

4. حتما از آب جوشیده برای اتو استفاده کنید

اگر شما در منطقه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید، باید آب را قبل از استفاده بجوشانید. اگر این کار را نکنید، خطر انسداد و گرفتگی در اتو خواهید داشت. این منجر به انواع مشکلات مانند لکه بر روی لباس و کاهش کارایی اتو می‌شود.

5. مراقب اشیای تیز به کاربرده شده در لباس باشید

اغلب می‌دانید که از تماس کف اتو با زیپ و دکمه ها باید خودداری نمود. علاوه بر این باید از کاربرد اتو روی پولک‌ها و تورهای بسیار ظریف هم دوری نمایید.

10 نکته ضروری برای کاربرد اتو که باید بدانید

6. لباس را پشت و رو اتو کنید

آیا تا به حال متوجه براق شدن قسمتی از لباس‌های تیره پس از اتو شده‌اید؟ این به دلیل گرمای اتو است. یک راه ساده برای جلوگیری از این امر این است که تا جایی که ممکن است لباس را وارونه سازید اتو کنید. این به محافظت از ظاهر لباس‌های شما کمک می‌کند.

7. کاربرد اتو را از قسمت درست لباس آغاز نمایید

مدیریت برخی اقلام مانند جلیقه نسبتاً آسان است، اما پیراهن‌ها داستان متفاوتی دارند. با یقه شروع کنید، سپس سرآستین و بعد بقیه قسمت‌های لباس را اتو نمایید. رعایت اصول باعث می‌شوند فرایند اتو زدن به خوبی انجام شود.

8. برای اتو کردن چین و چروک زیاد از سنجاق قفلی کمک بگیرید.

برای اتو کردن لباس‌های چین دار مانند دامن چین دار، چین‌ها را با استفاده از سنجاق قفلی در جای خود قرار دهید.

9. چگونه میز اتو خود را به درستی قرار دهید

زندگی را سخت‌تر از آنچه باید باشد، نکنید. قبل از شروع کاربرد اتو، مطمئن شوید که میز اتو در ارتفاع مناسب با شما قرار دارد. شما نمی‌خواهید زیاد خم شوید زیرا این امر می‌تواند باعث کمردرد شود. این را در نظر داشته باشید و در صورت نیاز میز اتو خود را تنظیم کنید.

10. لباس اتو شده خود را فوراً آویزان یا تا کنید

شما این همه زمان را صرف اتو کردن کرده اید، آن را هدر ندهید. هنگام کاربرد اتو، مجموعه‌ای از چوب لباسی‌ها را در نزدیکی خود نگه دارید تا بتوانید بلافاصله لباس‌ها را آویزان کنید. برای وسایلی که آویزان نیستید، فوراً آنها را روی یک سطح صاف تا کنید و به یک طرف بگذارید.

کاربرد اتو

با رعایت این نکات و نکات دیگر که به مرور زمان و با تجربه کردن موضوعات مختلف کسب خواهید کرد، لباس ها و پارچه ها را به خوبی و بدون اشتباه اتو خواهید نمود. برای آشنایی بیشتر با اتو بخار پیشنهاد می کنیم مقاله اتو بخار چیست و چگونه کار می‌کند‌ را مطالعه نمایید.

  • تحریریه
  • تیر 9, 1401
  • 342 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!