اتو بخار چیست و چگونه کار می‌کند

اتو بخار چیست و چگونه کار می‌کند

اتو بخار چیست

اتو بخار یک وسیله ضروری خانگی است که برای از بین بردن چین و چروک لباس استفاده می‌شود. کارکرد آن به گونه‌ای است که ترکیب گرما و فشار، چین و چروک‌ها را از بین می‌برد. اصل کار اتوبخار این است که وقتی جریان از یک سیم پیچ عبور می‌کند، سیم پیچ داغ می‌شود و گرما را از طریق رسانایی به صفحه پایه اتوبخار منتقل می‌سازد. اتو بخار از آب داغ برای از بین بردن چروک‌های لباس و پارچه استفاده می‌کند. آب معمولاً در یک مخزن نگهدارنده ریخته می‌شود و عناصر گرمایشی مخصوص، آن را به بخار تبدیل می‌کنند. این بخار داغ از طریق تعدادی سوراخ در کفی (عناصر گرمایش پایین) از اتو خارج می‌شود. همانطور که بخار الیاف جداگانه لباس را شل می‌کند، عمل فشار دادن اتو بخار چروک‌ها را نیز صاف می‌نماید.

انواع اتو بخار

وقتی از انواع اتو بخار که برای پارچه استفاده می‌شود صحبت می کنیم، باید آنها را با توجه به ویژگی‌های اساسی اما ضروری به چند دسته تقسیم نماییم. به این ترتیب، تشخیص و انتخاب بهترین آنها برای شما آسان‌تر خواهد شد. اتوها بر اساس منبع تغذیه، تنظیمات دما، نوع بخاردهی، جنس کفی و کاربرد آن طبقه بندی می‌شوند. اما به طور کلی اتو بخار در دو نوع مخزن دار بزرگ و بدون مخزن (اتو دستی کوچک) وجود دارند. اتو بخار دستی همان اتو معمولی است که همه خانم‌های خانه از آن استفاده می‌کنند. مخزن این مدل اتو روی خود دستگاه قرار دارد و برای آب کردن جدا نمی‌شود. قیمت اتو هم بر اساس کارآیی و برند آن قیمت گذاری می‌شود. نوع دیگر اتو، اتو بخار مخزن دار است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اتو بخار مخزن دار چیست

اتو بخار مخزن دار به اتوهایی با پایه نگهدارنده و مخزن جدا گفته می‌شود. این نوع اتوها برای اتو کردن تعداد زیاد لباس مناسب هستند زیرا هم قدرت بیشتری دارند، هم گنجایش مخزن آب آنها بیشتر است. اگر شما خانواده‌ای پر جمعیت هستید و لباس‌های زیادی برای اتو کردن دارید حتما اتوبخار مخزن دار بخرید. مخزن آب این مدل اتو جدا می‌شود و می‌توانید آن را به راحتی آب کنید. میزان بخاردهی آنها نیز بیشتر از اتو معمولی است و به سخت‌ترین چین و چروک‌ها نفوذ می‌کند و آنها را صاف می‌نماید. یکی از برندهایی که اتو مخرن دار بسیار حرفه‌ای تولید نموده برند بیم است. اتو بخار مخزن دار بیم مدل Gl3801 با دارا بودن تمام ویژگی‌های یک اتو مناسب، محصولی عالی شناخته شده است. قیمت انواع اتو بخار مخزن دار در فروشگاه باما کالا در مناسب‌ترین حالت ممکن عرضه می‌گردد.

انواع اتو بخار مخزن دار

امروزه این نوع اتو در انواع و برندهای مختلفی تولید و به فروش می‌رسد. در اینجا چند نمونه از انواع این اتو را به شما معرفی می‌کنیم:

  • اتو مخزن دار بوش مدل TDS4070
  • اتو مخزن دار بوش مدل TDS6040
  • اتو بخار مخزن دار بیم مدل Gl3801
  • اتو مخزن دار بوش مدل TDS6080

برای آگاهی از مشخصات هریک از محصولات فوق، به بخش اتو مراجعه نمایید.

بخاردهی عمودی اتو چیست

بخاردهی عمودی ویژگی جدیدی است که در انواع اتو طراحی شده است. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا لباس‌ها را در حالت آویزان نیز اتو نمایید، بنابراین برای فروشگاه‌ها هم مناسب است. همچنین برای اتو کردن پرده‌ها نیز به کار برده می‌شود.

چه آبی برای اتو بخار مناسب است

آبی که برای اتوبخار استفاده می‌کنید نباید املاح و جرم داشته باشد. بهترین روش برای پركردن مخزن آن، آب مقطر است. ولی چون همیشه در دسترس نیست و باید هزینه مجزا پرداخت کنید، می‌توانید از آب جوشیده هم استفاده نمایید.

برای از بین بردن رسوب اتو بخار چه باید کرد

اولاً که حتما آب بدون املاح در مخزن بریزید، دوماً بعد از هربار استفاده آب باقی مانده را خالی کنید. هرگز برای تمیز کردن اتو چاقو اجسام سخت به کار نبرید. اتو را داغ داغ نمایید و سپس با اسکاچ نرم به آرامی در یک جهت روی آن بکشید تا به خوبی پاک شود. برای از بین بردن رسوب در اتو هم می‌توانید از رسوب گیرهای موجود در بازار استفاده کنید و هم می‌توانید به روش خانگی آنها ار بزدایید. برای روش خانگی یک سوم استکان سرکه را با دو سوم استکان آب مخلوط کنید، داخل مخزن اتو بریزید، اتو را روشن کنید و به حالت اتو کردن روی تکه پارچه‌ای کهنه قرار دهید. سرکه بر اثر حرارت رسوبات دستگاه را از آن خارج می‌سازد.

چه اتو بخاری بخریم

اگر قصد خرید اتو بخار دارید، ابتدا میزان لباس‌هایی که در هفته اتو می‌کنید را در نظر بگیرید. اگر تعداد لباس‌ها کم باشد و زیاد اتو به کار نمی‌برید، اتو بدون مخزن یا همان اتو دستی بخرید. اما اگر تعداد لباس‌ها زیاد است، به فکر خرید اتو مخزن دار باشید. میزان مصرف برق، ویژگی‌های دستگاه مانند خاموش شدن خودکار، بخاردهی زیاد و غیره را هم در نظر داشته باشید. فروشگاه باما کالا انواع اتو بخار را به شما عزیزان با مشخصات کامل و گارانتی ارائه می‌دهد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد.

  • تحریریه
  • اردیبهشت 25, 1401
  • 1617 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!