برای حل مشکلات رایج قهوه سازها چه کنیم؟

برای حل مشکلات رایج قهوه سازها چه کنیم؟

با مشکلات رایج قهوه ساز چه کنیم؟

اگر عاشق قهوه هستید، می‌دانید که وجود یک دستگاه قهوه ساز برقی در خانه یا محل کار چقدر می‌تواند مفید واقع شود. با خرید انواع قهوه ساز نه تنها قهوه تازه دم شده را در خانه، بلکه در محل کار نیز میل خواهید کرد. این روزها، انواع قهوه سازها به راحتی در دسترس هستند و با نرخ‌های معقول قیمت گذاری می‌شوند. اما اگر به فکر خرید قهوه ساز برقی هستید، پس باید از مشکلات رایجی که ممکن است پیش آید، آگاه باشید. در زیر لیستی از این مشکلات وجود دارد که نباید آنها را نادیده بگیرید. در فروشگاه باما کالا علاوه بر فروش لوازم خانگی، نکات نگهداری و حل مشکلات دستگاه‌های برقی نیز برای افزایش طول عمر وسایل ارائه می‌شود. بنابراین با ما همراه باشید تا با مشکلات احتمالی در قهوه ساز برقی آشنا شوید تا بتوانید آنها را حل و فصل نمایید.

جریان آهسته آب به داخل قهوه ساز

چرا از قهوه ساز آب نمیاد؟ اکثر افرادی که قهوه ساز برقی دارند با مشکل جریان آهسته آب به داخل دستگاه مواجه شده‌اند. علت اصلی این مشکل گرفتگی در مسیر آب یا رسوبات آب است که به راحتی حل می‌شود. برای این کار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که لوله را بررسی کنید تا موانعی که باعث گرفتگی شده‌اند شناسایی نمایید. اما در برخی موارد، این مشکل می‌تواند به دلیل تایمر، ترموستات یا شیر پمپ باشد. اگر شیر پمپ خراب است، احتمالا نیاز به تعمیر حرفه‌ای یا تعویض کلی قهوه ساز داشته باشید.

قهوه دم شده اما خیلی گرم باقی نمی‌ماند

یکی دیگر از مشکلات که در قهوه سازها پیش می‌آید، این است که قهوه دم شده خیلی گرم نمی‌ماند. این نشانگر وجود مشکل در عنصر گرمایش قرار داده شده در دستگاه است. می‌توانید از یک تستر برق استفاده کنید تا بتوانید عملکرد صحیح و همچنین تداوم کلید گرم نگه داشتن را بررسی کنید. همچنین، هنگامی که فرآیند دم کردن در حال انجام است، باید کلید خاموش شدن خودکار را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در موقعیت صحیح باشد.

قهوه ساز نشتی دارد

بسیاری از کاربران قهوه ساز مشکل نشت آب گرم را تجربه کرده‌اند. در برخی موارد، این می‌تواند در واقع نشت آب گرم از دستگاه باشد، در حالی که در موارد دیگر، به دلیل تجمع بیش از حد بخار است که تمایل به آزاد شدن دارد و در نتیجه رطوبت ایجاد می‌کند. علت اصلی این مشکل، نقص لوله در دستگاه است. می‌توان این مشکل را با بررسی لوله‌ها برطرف کرد تا مطمئن شد که مشکلی وجود ندارد و هیچ یک از لوله‌ها شل نیستند.

صداهای غیرعادی که توسط قهوه ساز تولید می‌شود

یکی دیگر از مشکلات رایجی که ممکن است در قهوه ساز ایجاد شود صداهای غیرعادی است که از دستگاه خارج می‌گردد. اگر در زمان دم کردن قهوه، متوجه هر گونه صدای کلیک شدید، ممکن است به دلیل نوعی انسداد یا اشکال در دستگاه باشد. این نشانگر تجمع کثیفی یا مواد معدنی است که تمایل دارد لوله‌های داخل دستگاه را مسدود کند. برای حل این وضعیت، لازم است دستگاه را به درستی تمیز کنید.

تنظیم نبودن ترموستات قهوه ساز

ترموستات نقش سوپاپ ایمنی را در قهوه ساز ایفا می‌کند. زمانی که دمای دستگاه یا المنت حرارتی بیش از حد بالا برود، ترموستات جریان برق را قطع کرده و مانع از تولید حرارت بیش از حد می‌شود. اگر ترموستات به درستی نتواند دمای دستگاه را بسنجد و یا در زمان درست دستور قطع دما را ارائه ندهد، آنگاه قهوه می‌جوشد. برای حل این مشکل ابتدا سلامت ترموستات را بررسی کنید و آن را به درستی تنظیم نمایید. اگر با تنظیم کردن آن، هنوز قهوه در قهوه ساز می‌جوشد، باید آن را تعویض نمایید.

اکنون که مشکلات رایج قهوه ‌ساز و چند نکته آسان برای حل آن‌ها را می‌دانید، می‌توانید برای لذت بردن از قهوه تازه هر زمان که خواستید، آن را خریداری کنید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم قهوه ساز بوش مدل TKA8633 را خریداری نمایید. این دستگاه مجهز به سیستم رسوب زدایی است و قابلیت انتخاب میزان سختی آب را دارد. بنابراین شما نگرانی بابت رسوب و گرفتگی نخواهید داشت. فروشگاه باما کالا نمایندگی محصولات بوش، بیم و کارچر در تهران علاوه بر فروش محصولات، شما را در حفظ آنها یاری خواهد نمود.

  • تحریریه
  • خرداد 22, 1401
  • 166 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!