بهترین راه برای تمیز کردن فر

بهترین راه برای تمیز کردن فر

تمیز کردن فر

هنگام خرید اجاق گاز و اجاق برقی لازم نیست به شما بگوییم که تمیز کردن فر یکی از دشوارترین و کثیف‌ترین کارهای موجود است، اما با این وجود مهم است که با آن مقابله کنید. یک فر کثیف نه تنها وحشتناک به نظر می‌رسد، بلکه دلایل ممکن است به دلایل گوناگونی به آن آسیب وارد شود. چسبیدن مواد غذایی به داخل فر و عدم تمیز کردن آنها می‌تواند منجر به خطر آتش سوزی گردد و ممکن است فر را خراب کند. همچنین پخت غذا بیشتر طول می‌کشد و اگر با آن کیک بپزید، کیک بو گرفته و نمی‌توانید آن را میل کنید. اگر از آخرین باری که آن را تمیز کرده‌اید مدت زیادی می‌گذرد، وقت آن است که یاد بگیرید چگونه یک فر را یک بار برای همیشه تمیز کنید. امروز بهترین روش برای تمیز کردن فر را با شما به اشتراک می‌گذاریم. در اینجا ما راه‌های بی‌نظیری برای تمیز کردن فر به شما ارائه می‌دهیم. بنابراین تا پایان راه با ما همراه باشید.

1. ابتدا مطمئن شوید که فر خنک است و بعد کثیفی‌های اضافی را پاک کنید

با بیرون آوردن تمام قفسه‌های فر شروع کنید تا آنها مزاحم تمیز کردن فر نشوند. با استفاده از یک حوله کاغذی یا پارچه کهنه، تمام آن تکه‌های کوچک آزاردهنده غذای سوخته را از ته فر جدا کنید و تکه‌ها را مستقیماً در ظرف یا سطل زباله بریزید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد این تکه‌ها را از داخل فر حذف کنید. قبل از رفتن به مرحله 2 مطمئن شوید که فر شما کاملا خنک است.

بهترین راه برای تمیز کردن فر

2. از بهترین مواد تمیز کننده فر استفاده نمایید.

حالا نوبت به کمی جادوگری می‌رسد. تا آنجا که به ما مربوط می‌شود بهترین پاک کننده فر که می‌توانید بخرید جوش شیرین است. بله درست است. جوش شیرین ممکن است موادی ناچیز به نظر برسد، اما باعث می‌شود چربی و کثیفی از فر شما پاک شود. شما می‌توانید پول زیادی صرف خرید مواد شیمیایی قوی برای تمیز کردن فر کنید، اما ما این پاک کننده اجاق گاز ارزان و طبیعی را ترجیح می‌دهیم. برای شروع کار، 1/2 فنجان جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. خمیر را در سراسر کف فر خود پخش نمایید. توصیه می‌کنیم چند دستکش لاستیکی بپوشید و از انگشتانتان استفاده کنید تا مطمئن شوید که مخلوط به همه جا می‌رسد. این کار به راحتی تمام آلودگی‌های فر را از بین می‌برد. از جوش شیرین برای نظافت یخچال نیز استفاده می‌شود.

3. نحوه تمیز کردن قفسه های فر

حالا وقت آن است که به سراغ قفسه‌های فر بروید! این معمولاً سخت‌ترین قسمت تمیز کردن فر است که ما با یک نکته بسیار کاربردی این مشکل را حل نموده‌ایم. مقداری پودر لباسشویی را در حمام در آب بسیار داغ بریزید و قفسه‌های فر خود به مدت یک شب در آن قرار دهید. به هنگام صبح کمی با اسکاچ آن را بسابید، همه کثیفی‌ها به راحتی پاک می‌شوند.

4. نحوه تمیز کردن شیشه فر

از همان مخلوط جوش شیرین و آب که برای داخل فر استفاده کردید به کار ببرید و خمیر را به داخل شیشه فر خود بمالید. بگذارید نیم ساعت بماند سپس با استفاده از یک پارچه آن را تمیز کنید. یکی دیگر از روش‌های محبوب استفاده از قرص ماشین ظرفشویی ارزان قیمت است. بدون برداشتن پوشش، یک قرص ماشین ظرفشویی (نوع پودری) را در مقداری آب گرم قرار دهید. سپس آن را به شیشه فر بمالید و هر از چند گاهی آن را در آب فرو کنید تا خیس بماند. خواهید دید که به چه راحتی کثیفی را از بین می‌برد!

5. فر را تمیز کنید

مواد زیر را با هم ترکیب کنید:

1 قاشق غذاخوری نمک
1 قاشق غذاخوری جوش شیرین
1 قاشق غذاخوری آب

بالای فر را به خمیری که درست کرده‌اید آغشته و سپس تمیز کنید، به همین راحتی!

تمیز کردن فر

6. از سرکه و پارچه مرطوب استفاده کنید

در نهایت مقداری سرکه را در یک بطری اسپری بریزید و نواحی را که هنوز جوش شیرین وجود دارد اسپری کنید. دوباره پارچه مرطوب خود را بردارید و تکه‌های اضافی را پاک کنید. بعد از تمیز کردن سریع قفسه‌های فر، آنها را دوباره در فر قرار دهید.

بهترین راه برای تمیز کردن فر چیست؟

بهترین راه برای تمیز کردن فر استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین نه تنها ماده‌ای ارزان و طبیعی است، بلکه تمام کثیفی‌ها را از بین می‌برد! حتما امتحان کنید.

آیا جوش شیرین به فر من آسیب می‌رساند؟

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن فر اگر به درستی انجام شود، هیچ آسیبی به آن وارد نمی‌کند. دلیل ایمن بودن آن، در مقایسه با هر پاک کننده شیمیایی که می‌توانید در جای خود استفاده کنید، این است که غیرسمی است و استفاده از آن آسان است. حالا می توانید دست به کار شوید و فر خود را مانند روز اول برق اندازید. امیدواریم در آخر کار رضایت کامل داشته باشید.

  • تحریریه
  • تیر 16, 1401
  • 211 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!