7 نکته برای استفاده موثر از ماشین‌لباسشویی و کاهش مصرف برق

7 نکته برای استفاده موثر از ماشین‌لباسشویی و کاهش مصرف برق

نکات کاربردی در مورد ماشین‌لباسشویی

تمام لوازم خانگی برقی مانند ماشین‌لباسشویی در حین کار، مقدار زیادی برق مصرف می‌کند. کارایی هر وسیله خانگی تا حد زیادی به نحوه استفاده شما از آن بستگی دارد. استفاده ناکارآمد از هر وسیله‌ای باعث افزایش قبض برق می‌شود. یک ماشین‌لباسشویی هنگام کار، مصرف برق بالایی دارد. فقط خرید ماشین لباسشویی با رتبه ستاره‌ای کم مصرف برای صرفه جویی در مصرف برق کافی نیست و استفاده صحیح از آن مطمئنا تاثیرگذار خواهد بود. هنگامی که از ماشین لباسشویی خود به طور موثر و درستی استفاده می‌کنید، در واقع می‌توانید قبض‌های بالای برق خود را کاهش دهید. در اینجا چند نکته اساسی اما بسیار مفید برای استفاده کارآمد از ماشین لباسشویی آورده شده است. باما همراه باشید تا با این نکات آشنا شوید.

  1. اندازه ماشین‌لباسشویی

بر اساس نیاز خود ماشین‌لباسشویی با سایز مناسب خریداری کنید زیرا هر چه اندازه دستگاه بزرگتر باشد، در حین کار برق بیشتری مصرف می‌کند. برای یک خانواده کوچک، یک ماشین لباسشویی بزرگ انتخاب هوشمندانه‌ای نیست، زیرا نه تنها هزینه بر است، بلکه برق بیشتری را در حین کار مصرف می‌کند. بالعکس برای یک خانواده پرجمعیت، یک ماشین کم حجم برای شستن همه لباس‌ها در یک مرحله کافی نخواهد بود و باید لباس‌ها را در چند مرحله بشویید. این بدان معنی است که دستگاه شما مدت زمان بیشتری کار می‌کند و در هر شستشو برق بیشتری مصرف می‌شود. بنابراین ماشین لباسشویی مناسب با تعداد افراد خانواده و نیاز خود انتخاب نمایید.

7 نکته برای استفاده موثر از ماشین‌لباسشویی و کاهش مصرف برق

2. نوع ماشین‌لباسشویی

ماشین‌لباسشویی درب از جلو کارآمدتر از درب از بالا است. همچنین در مقایسه با ماشین لباسشویی درب از بالا، آب و برق کمتری مصرف می‌کند.

3. اندازه بار در هر شستشو

همیشه ماشین‌لباسشویی خود را در حالت بهینه بارگیری کنید. ماشین لباسشویی کم بار به این معنی نیست که برق کمتری مصرف می‌کند. مقدار برق مصرفی یکسان است حتی اگر ماشین به طور کامل بارگیری نشده باشد یا کم بار باشد. به همین ترتیب ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر از لباس نکنید زیرا به بلبرینگ درام و تسمه ماشین لباسشویی شما آسیب می‌رساند. ماشین لباسشویی پر نمی‌تواند لباس را به درستی تمیز کند زیرا فضای کافی برای حرکت در ماشین لباسشویی وجود ندارد و بنابراین مواد شوینده و آب نمی‌توانند به طور یکنواخت به همه لباس‌ها برسد.

ماشین لباسشویی

4. نوع مناسب و مقدار مناسب مواد شوینده

برای شستن لباس‌ها از مواد شوینده مناسب استفاده کنید. نوع مواد شوینده برای ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا متفاوت است. انتخاب نادرست مواد شوینده می‌تواند منجر به چرخه‌های شستشوی متعدد برای شستشوی صحیح لباس‌ها و هدر رفتن آب و برق شود. همیشه از مواد شوینده توصیه شده توسط سازنده برای شستن لباس ها استفاده کنید.

5. استفاده از آب داغ برای شستشو همیشه لازم نیست

شستشو لباس‌ها با آب گرم نسبت به شستشو با آب سرد برق بسیار بیشتری مصرف می‌کند. بنابراین در صورت عدم نیاز، لباس‌های خود را با آب گرم نشویید. در صورت امکان برنامه شستشو دستگاه را در دمای سرد تنظیم کنید و در قبض برق خود صرفه جویی نمایید.

6. لباس‌ها را به صورت طبیعی و در هوای بیرون خشک کنید

خشک کردن لباس در آفتاب یا به طور طبیعی، نه تنها بهترین راه برای صرفه جویی در مصرف برق است، بلکه دوستدار محیط زیست هم به حساب می‌آید. خشک کردن طبیعی همیشه بهتر از خشک کردن حرارتی است که در آن از گرما و برق برای خشک کردن لباس‌ها استفاده می‌شود. اگر ترجیح نمی‌دهید لباس‌ها را زیر نور خورشید خشک کنید، به سراغ ماشین‌های لباسشویی درب جلو بروید. این نوع ماشین لباسشویی آب کمتری مصرف می‌کند و سرعت چرخش بیشتری دارد. سرعت چرخش سریع لباس‌ ها را در زمان کمتری خشک نموده و در مصرف برق صرفه جویی می‌شود.

ماشین لباسشویی

7. به حالت “Stand by” نه بگویید

مانند هر لوازم خانگی دیگری، ماشین‌های لباسشویی نیز در حالت استند بای برق بیشتری مصرف می‌کنند. بنابراین ماشین لباسشویی خود را در حالت استند بای رها نکنید. از ماشین‌لباسشویی خود به نحو احسن استفاده کنید و قبض برق خود را کاهش دهید.

در این مقاله ما به هفت مورد از نکاتی که در کاهش مصرف برق کاربرد ماشین‌لباسشویی تاثیر گذار هستند اشاره نمودیم. شاید شما هم راه حل‌هایی بدانید که کارآمد باشند. پس برای ما در مورد این نکات حتما بنویسید. فروشگاه باما کالا علاوه بر فروش لوازم برقی خانگی سعی دارد تا شما عزیزان را در حفظ و نگهداری محصولات برقی یاری کند تا عمر دستگاه بیشتر گردد.

  • تحریریه
  • تیر 7, 1401
  • 224 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!