نحوه تمیز کردن آبمیوه گیری

نحوه تمیز کردن آبمیوه گیری

تمیز کردن آبمیوه گیری

شاید الان از خودتان بپرسید که مگر تمیز کردن آبمیوه گیری کار سختی است؟! نه کار سختی نیست اما حتما می‌دانید که هر وسیله برقی باید به طور منظم بسیار دقیق‌تر نظافت شود. آبمیوه گیری بوش در دهه‌های اخیر راه طولانی را پیموده است. در حالی که هنوز می‌توانید مرکبات را به روش قدیمی و با فشار دادن آنها با دست آبگیری کنید، تنها راه برای استخراج آب از میوه‌ها و سبزیجات سفت‌تر مانند هویج، سیب و کلم پیچ، استفاده از آبمیوه گیری است. سه نوع اصلی آبمیوه گیری مدرن وجود دارد: آبمیوه گیری‌های گریز از مرکز، آبمیوه گیری جونده و آبمیوه گیری معمولی که نوع محبوب و متداول آبمیوه گیری است. مهم نیست که کدام نوع آبمیوه گیری را انتخاب می‌کنید، به هر حال تمیز کردن آن کاری ضروری است. بدون تمیز کردن منظم، تکه‌های کوچک پالپ می‌توانند در اجزای آن گیر کرده و شروع به پوسیدگی کنند که منجر به رشد باکتری‌ها و کپک‌ها می‌شود. خوشبختانه، بسیاری از اجزای یک آبمیوه گیری برای تمیز کردن آسان در ماشین ظرفشویی قابل شستشو هستند. ما در این مقاله می‌خواهیم به نحوه تمیز کردن آبمیوه گیری بپردازیم تا ببینید که چقدر اینکار باید با دقت انجام شود.

هر چند وقت یکبار آبمیوه گیری را تمیز کنید

هر نوع آبمیوه گیری باید بعد از هر بار استفاده تمیز شود. تکه‌های ریز پالپ می‌توانند به سرعت سفت شده و بعداً جدا کردن آنها بسیار دشوارتر گردد. تمیز کردن آبمیوه گیری در سریع‌ترین زمان ممکن از پوسیدگی قطعات آن نیز جلوگیری می‌کند. حتی اگر هر روز هم آبمیوه گیری را تمیز می‌کنید باز هم هفته‌ای یکبار نظافت عمقی لازم است. همیشه زمانی را صرف مطالعه دستورالعمل‌های سازنده در مورد نحوه تمیز کردن مدل آبمیوه گیری خاص خود کنید تا از آسیب دیدن قطعات جلوگیری شود. در حالی که اکثر آبمیوه گیری‌ها دارای قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند، اگر شستشوی دستی توسط سازنده توصیه شود، استفاده از ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن می‌تواند گارانتی را باطل سازد. پس به این نکته حتما دقت کنید.

لوازم مورد نیاز برای تمیز کردن آبمیوه گیری

 • اسفنج نرم
 • برس بطری با موهای نرم
 • مسواک
 • کاردک
 • پارچه میکروفایبر
 • ماشین ظرفشویی
 • ماده شوینده ماشین ظرفشویی
 • جوش شیرین
 • سرکه سفید مقطر

نحوه تمیز کردن آبمیوه گیری

1.دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید

قبل از شروع فرآیند تمیز کردن، آبمیوه گیری را خاموش کرده و از پریز برق جدا کنید.

2.اجزای آبمیوه گیری را جدا کنید

پارچ آب میوه و مخزن پالپ را بردارید. برای دسترسی به مکانیزم آسیاب، صافی، درب و پیستون، آبمیوه گیری را جدا کنید.

3.مخزن تفاله را خالی کنید

از یک کاردک برای خالی کردن مخزن تفاله استفاده کنید.

4.اجزا را بشوئید

سینک ظرفشویی را با آب داغ پر کنید و چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه نمایید. اجزا را در سینک قرار داده و بگذارید دو یا سه دقیقه خیس بخورند. برای شستن ظروف پلاستیکی از یک اسفنج نرم استفاده کنید. برای تمیز کردن صافی و اطراف اجزای آسیاب از یک برس بطری یا مسواک نرم کمک بگیرید. قطعات تمیز را به خوبی با آب داغ بشویید و اجازه دهید در هوا خشک شوند یا با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید تا از ایجاد لکه‌های آب جلوگیری شود. حتی اگر قصد دارید قطعات را در ماشین ظرفشویی قرار دهید، آنها را سریع بشویید تا ذرات پالپ خارج شوند.

نحوه تمیز کردن آبمیوه گیری

5.پایه آبمیوه گیری را تمیز کنید

یک اسفنج نرم را با آب خیس کرده و پایه آبمیوه گیری را پاک کنید. هرگز پایه ای که موتور در آن قرار دارد در آب غوطه ور نکنید! با یک حوله میکروفیبر آن را خشک کنید.

6.قطعات آبمیوه گیری را مجدد سوار کنید

هنگامی که هر جزء تمیز و خشک شد، آبمیوه گیری را دوباره جمع کنید و برای استفاده بعدی آماده هستید.

تمیز کردن آبمیوه گیری به صورت هفتگی

1.ذرات و پالپ های خشک شده را بشوئید.

اگر پالپ در اجزای آبمیوه گیری خشک و سفت شده، سینک ظرفشویی را با آب داغ و چند قطره مایع ظرفشویی پر کنید، اجزا را داخل آن قرار دهید و اجازه دهید 15 دقیقه خیس بخورند. مسواک یا برس بطری را به جوش شیرین آغشته کنید و قطعات آن را به آرامی بشویید. جوش شیرین به عنوان یک ساینده ملایم عمل خواهد کرد.

2.لکه ها و رگه های آب را پاک کنید.

اگر ظروف دارای رگه‌ها و لکه‌های آب هستند، آنها را با سرکه سفید پر کنید و اجازه دهید 15 دقیقه خیس بخورند. سرکه را بریزید و آنها را با یک اسفنج نرم تمیز نمایید. سپس خوب بشویید و با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید.

نحوه تمیز کردن آبمیوه گیری

تمامی مراحلی که ذکر کردیم حداکثر نیم ساعت زمان می‌برد تا تمام شود. پس با تمیز کردن آبمیوه گیری به صورت مرتب و دقیق، از فرسودگی قطعات آن جلوگیری می‌شود. این مراحل، راهنمایی‌های کلی برای نظافت انواع آبمیوه گیری است. هر مدل آبمیوه گیری دارای دفترچه راهنما است و توضیحات کامل و دقیق‌تری به صورت مجزا در آنها ذکر گردیده است. بنابراین حتما قبل از شروع کار دفترچه راهنما را مطالعه نمایید. ما در اینجا مقالات گوناگونی در مورد آبمیوه گیری به شما ارائه داده‌ایم. به عنوان مثال 5 مدل از بهترین انواع آبمیوه گیری سال 1401 در باماکالا یکی از مقالاتی است که شما را در خرید آبمیوه گیری مناسب راهنمایی می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را قبل از خرید آبمیوه گیری حتما مطالعه نمایید.

 • تحریریه
 • مرداد 1, 1401
 • 2455 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!