چگونه ماشین ظرفشویی را به درستی تمیز کنیم

چگونه ماشین ظرفشویی را به درستی تمیز کنیم

ماشین ظرفشویی ما ظروف را تمیز می‌کند، بنابراین نظافت ماشین ظرفشویی نیز مهم است، درست است؟ متأسفانه ماشین‌های ظرفشویی می‌توانند حتی از ظروفی که در آنها می‌گذاریم کثیف‌تر شوند. تجمع مواد غذایی و زباله‌ها باعث می‌شود ماشین‌های ظرفشویی ما به خوبی کار نکنند و حتی اگر آنها را تمیز نکنیم خراب می‌شوند. اما چگونه می‌توان ماشین ظرفشویی را تمیز کرد؟ به خواندن راهنمای گام به گام ما برای تمیز کردن صحیح ماشین ظرفشویی خود ادامه دهید تا تمیزترین ظروف ممکن را به شما تحویل دهد!

ماشین ظرفشویی

1.ابتدا ظروف تمیز را از ماشین ظرفشویی خارج کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که ظروف تمیز را از ماشین ظرفشویی خارج سازید. اگر زباله‌های قابل مشاهده‌ای در ماشین ظرفشویی وجود دارد، مانند برچسب‌های کاغذی یا تکه‌های بزرگ غذا، آنها را نیز بردارید و دور بیندازید.

2. فیلتر ماشین ظرفشویی خود را بردارید و تمیز کنید

اکنون که ماشین ظرفشویی شما خالی از ظروف است، قفسه ظروف پایینی را بردارید تا به فیلتر دسترسی پیدا کنید. فیلتر یک قسمت پلاستیکی استوانه‌ای شکل در حوضچه ماشین ظرفشویی است که در یک حفره قرار می‌گیرد. فیلتر را بچرخانید و از ماشین ظرفشویی خارج سازید و آن را کنار بگذارید. تکه‌های غذا یا زباله را از فیلتر خارج کرده و دور بیندازید. با استفاده از برس اسکراب و صابون ظرفشویی، فیلتر ماشین ظرفشویی را کاملاً تمیز کنید. فیلتر ماشین ظرفشویی شما تمام مواد غذایی و زباله‌ها را از آب در هنگام تخلیه فیلتر می‌کند. اگر فیلتر با زباله و مواد غذایی مسدود شده باشد، ماشین ظرفشویی به خوبی تخلیه نمی‌شود. داشتن یک فیلتر تمیز برای تمیز شدن ظروف بسیار مهم است.

ماشین ظرفشویی

3. حفره فیلتر و حوضچه ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

اکنون که فیلتر را برداشته‌اید، حفره‌ای را در زیر محل نصب آن می‌بینید. این حفره همچنین می‌تواند مواد غذایی و زباله‌ها را در خود نگه دارد. با استفاده از یک حوله کاغذی یا پارچه، تکه‌ها و بقایای مواد غذایی را بردارید و دور بریزید. می‌توانید از یک اسفنج یا دستمال کاغذی و یک پاک کننده همه منظوره یا مقدار کمی صابون ظرفشویی برای پاک کردن هرگونه کثیفی یا کپک از حفره استفاده کنید. هنگامی که حفره تمیز شد، می‌توانید فیلتر را دوباره وارد کنید. همزمان داخل ماشین ظرفشویی را نیز تمیز نمایید.

4. یک چرخه شستشو با سرکه را اجرا کنید

در حالی که قفسه ظروف پایینی را در ماشین ظرفشویی قرار داده‌اید و فیلتر را محکم در جای خود گذاشتید، فنجان مخصوص ماشین ظرفشویی را با 1 فنجان سرکه سفید روی قفسه پایینی ماشین ظرفشویی خود قرار دهید. سرکه حاوی اسید استیک است که آن را به یک محلول پاک کننده قوی تبدیل می‌کند. اسید استیک موجود در سرکه می‌تواند رسوبات معدنی، کثیفی و چربی را حل کند. همچنین به اندازه کافی قوی است که باکتری‌ها را از بین ببرد. درجه آب دستگاه را روی گرم قرار دهید. ماشین ظرفشویی سرکه را در سراسر ماشین ظرفشویی به گردش در می‌آورد و به آرامی هرگونه کثیفی و باکتری را از بین می‌برد.

5. یک چرخه شستشوی جوش شیرین را اجرا کنید

وقتی شستشو با سرکه تمام شد، فنجانی را که برای نگه داشتن سرکه استفاده کرده‌اید بردارید. چرخه شستشوی بعدی که اجرا می‌کنیم از جوش شیرین استفاده می‌کنیم. 1 فنجان جوش شیرین را کف ماشین ظرفشویی بپاشید و یک چرخه کوتاه با آب داغ اجرا کنید. جوش شیرین کمی ساینده است بنابراین به آرامی هرگونه لکه یا کثیفی را از داخل ماشین ظرفشویی پاک می‌کند. جوش شیرین همچنین یک خوشبو کننده طبیعی است و هر گونه بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین می‌برد.

6. واشر لاستیکی را تمیز کنید

حالا که داخل ماشین ظرفشویی تمیز است، وقت آن است که بقیه قسمت‌ها را تمیز کنید. واشر لاستیکی روی درب یک منطقه خاص برای جمع شدن آلودگی‌ها است. قطعات کوچکتر غذا و زباله می‌توانند در این منطقه گیر کنند و باعث رشد کپک و باکتری شوند. با استفاده از پارچه و مخلوطی از آب گرم صابون یا یک پاک کننده همه منظوره، واشر لاستیکی را پاک کنید. مطمئن شوید که مواد شوینده وارد تمام گوشه‌ها و سوراخ‌های واشر لاستیکی شده باشد، زیرا ممکن است زباله‌ها در پشت آن گیر کنند. بعد از اینکه واشر را تمیز کردید از یک پارچه خشک برای خشک کردن آن کمک بگیرید.

7. پانل دکمه را تمیز کنید

نظافت تقریبا تمام شده است! اکنون بخش آسان نظافت فرا می‌رسد. با استفاده از یک پارچه و یک اسپری ضد عفونی کننده، پانل دکمه‌ها را پاک کنید. با این کار هر گونه میکروب از بین رفته و لکه‌های چرب انگشتان پاک می‌شود.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

8. نمای بیرونی را تمیز کنید

اگر ماشین ظرفشویی شما از جنس استیل است، می‌توانید از یک حوله میکروفایبر، ترکیبی از آب و سرکه یا یک محصول تمیز کننده مخصوص فولاد ضد زنگ برای تمیز کردن بیرون ماشین ظرفشویی استفاده نمایید. جلوی ماشین ظرفشویی خود را با محصول تمیز کننده مورد نظر پاک کرده و سپس با یک حوله تمیز خشک کنید تا لکه‌ای باقی نماند.

با انجام این 8 مرحله در پایان، ماشین ظرفشویی شما مثل روز اول خواهد شد. به هنگام خرید ماشین ظرفشویی حتما در مورد نکات کاربردی در حفظ و نگهداری آن پرس و جو کنید تا عمر مفید و طولانی‌تری داشته باشد.

  • تحریریه
  • تیر 23, 1401
  • 204 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!