7 اشتباه بزرگ در کاربرد جاروبرقی که باید از آنها دوری کرد.

7 اشتباه بزرگ در کاربرد جاروبرقی که باید از آنها دوری کرد.

اشتباهات رایج در کاربرد جاروبرقی

جاروبرقی بهترین وسیله برای تمیز کردن خانه و سطوح محسوب می‌شود. با جاروبرقی علاوه بر گرد و غبار، می‌توان آشغال‌های ریز ریخته شده در خانه را نیز جمع نمود. انواع جاروبرقی با ویژگی‌ها و تجهیزات گوناگونی در فروشگاه‌های لوازم خانگی به فروش می‌رسد که هریک دارای برس‌ها و عملکردهای مختلفی است؛ به عنوان مثال سطوحی مانند مبلمان و شلف‌ها را نیز می‌توان با سری‌های مخصوص نظافت کرد. از کف زمین گرفته تا پشت بام را می‌توان با جاروبرقی تمیز کرد. با این حال، تعدادی از اشتباهات رایج در کاربرد جاروبرقی وجود دارد که می‌توانید مرتکب شوید و این اقدامات منجر به خرابی جاروبرقی خواهد شد.

تمیز کردن و نگهداری مناسب از جاروبرقی، صد در صد عمر دستگاه شما را افزایش می‌دهد. با وجود این، مشکلاتی وجود دارد که آسیب آنها بسیار زیاد است و در نهایت شما با یک جاروبرقی خراب رو به رو می‌شوید. علیرغم این واقعیت که جاروبرقی دستگاهی محکم و پرتوان است، باید به کارهایی که نباید با آن انجام دهید آگاه باشید تا از هر گونه آسیبی جلوگیری کنید. به همین دلیل است که در این مقاله در مورد 7 اشتباه بزرگ در کاربرد جاروبرقی که می‌توانید از آنها اجتناب کنید صحبت خواهیم کرد. بنابراین، قادر خواهید بود قبل از وقوع این خطاها، آنها را بررسی کنید و از وقوع این مشکلات جلوگیری نمایید.

1. تنبلی در نصب تجهیزات و سری‌های مناسب جاروبرقی

برس‌ها و سری‌های مخصوص درز و شکاف نزدیک‌ترین همراهان به جاروبرقی هستند. این اتصالات، تمیز کردن مکان‌هایی را که دسترسی به آن‌ها دشوار است، مانند درزهای مبلمان، قرنیزها و سطوح زیرین لوازم منزل که محل نگهداری میکروب‌ها هستند، آسان می‌کند. بنابراین حتما برای نظافت سطوح مختلف، از اتصالات مخصوص به آن استفاده کنید.

7 اشتباه بزرگ در کاربرد جاروبرقی که باید از آنها دوری کرد.

2. جاروبرقی زدن با عجله

اطمینان حاصل کنید که برای از بین بردن مواد حساسیت‌زا و گرد و غبار، زمان لازم و تلاش کافی به خرج دهید. جارو کشیدن به تدریج به دستگاه جاروبرقی اجازه می‌دهد تا خاک و گرد و غبار را بمکد و در نهایت تشک‌ها و روکش‌ها را تمیز نگه دارد. حفظ تعادل در جارو کشی نیز به برس‌های دستگاه قدرت می‌دهد تا پوشش کف را به درستی تمیز کرده و آت و آشغال‌های ریخته شده را به خوبی جمع کند.

3. منتظر نباشید که خانه کثیف گردد.

یکی از اشتباهات عمده کاربرد جاروبرقی که مردم اغلب انجام می‌دهند این است که فقط زمانی از آن استفاده می‌کنند که کثیفی و گرد و خاک خانه را گرفته باشد. سعی کنید قبل از اینکه اثرات آلودگی نمایان شوند جاروبرقی بزنید. بدون اینکه متوجه شوید، زباله‌ها می‌توانند در زیر رشته‌های قسمت پایینی پوشش کف جمع شوند. این ممکن است منجر به حساسیت تنفسی گردد. یک جدول زمانی منظم برای کاربرد جاروبرقی تنظیم کنید و به آن پایبند باشید. مثلا هفته‌ای دو بار!

4. جاروبرقی شما برای خوردن شیشه ساخته نشده است

جاروبرقی‌ها شریک ایده‌آل نظافت هستند. صرف نظر از اینکه آنها دستگاهی پر قدرت‌اند، باید سعی کنید از کاربرد جاروبرقی برای چند مورد مانند شیشه شکسته اجتناب کنید. توضیح این اشتباه جاروبرقی این است که قطعات شکسته بدون شک می‌تواند به دستگاه آسیب برساند. تکه‌های شیشه می‌توانند داخل کیسه را خراش دهند یا در شلنگ جاروبرقی گیر کنند. ایده‌آل‌ترین روش برای تمیز کردن شیشه‌های شکسته، استفاده از جارو دستی برای جمع آوری شیشه‌ها و استفاده از یک حوله کاغذی خیس برای برداشتن تکه‌های کوچک از روی زمین است. در نهایت می‌توانید بعد از این مراحل از جاروبرقی کمک بگیرید.

کاربرد جاروبرقی

5. آیا در هر دو جهت جاروبرقی می‌کشید؟

این یکی از معمول‌ترین اشتباهات در کاربرد جاروبرقی است که بسیاری از خانم‌های خانه مرتکب می‌شوند. جارو زدن فرش و موکت و سطوح دیگر تنها آشغال‌ها را از روی سطح پاک می‌کند. اما استراتژی جاروبرقی این است که تمام خاک سطح را از پوشش کف یا کاناپه‌های شما بیرون نمی‌کشد. با کاربرد جاروبرقی در دو جهت می‌توان در از بین رفتن مواد حساسیت‌زا و گرد و غبار پنهان که در خانه نفوذ می‌کنند موثر واقع شد.

6. زباله‌های بزرگ را با دست جمع آوری کنید.

ما نیز در این اشتباهات رایج در کاربرد جاروبرقی مقصر هستیم. به جای اینکه اساسا زباله‌های بزرگ را با دست جمع کنیم، ترجیح می‌دهیم آن را جاروبرقی بکشیم. گامی به عقب بردارید و قبل از انجام این کار، آنچه را که جاروبرقی می‌کشید ارزیابی کنید. اگر زباله‌های بزرگ را جارو بزنید ممکن است در خرطومی جارو گیر کند و یا به آن آسیب برساند. چیزهایی مانند سکه، سنگ، تیله و غیره را هرگز جارو نکشید و از جارو زدن اجزای تیز به شدت خودداری کنید.

کاربرد جاروبرقی

7. مواد شوینده، جوش شیرین و انواع پودرها را هرگز جارو نزنید.

جوش شیرین می‌تواند کارهای شگفت انگیزی در تمیز کردن کفپوش یا سطح مبل شما انجام دهد. اما بسیاری از افراد بدون اطلاع از اثرات مخرب جوش شیرین، آن را با جاروبرقی جمع آوری می‌کنند. جوش شیرین به جاروبرقی شما آسیب می‌رساند و می‌تواند موتورهای الکتریکی را از بین ببرد و باعث خرابی دستگاه گردد. جمع آوری موادی مانند پودر بچه نیز که به ظاهر سبک است هم باعث ایجاد آسیب به جاروبرقی می‌گردد. شاید تصور کنید که جمع آوری پودرهایی مانند آرد و گچ با جاروبرقی مشکلی نداشته باشد، اما امکان دارد که این مواد پودری باعث آسیب‌های جدی به موتور دستگاه و فیلتر آن گردند.

با درنظر گرفتن نکات ذکر شده، برای کاربرد جاروبرقی حتما دقت کنید تا دستگاه شما عمر مفید و طولانی داشته باشد و دچار آسیب نگردد. امیدواریم توانسته باشیم شما را در حفظ و نگهداری جاروبرقی خود راهنمایی نموده باشیم.

  • تحریریه
  • خرداد 26, 1401
  • 278 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!