آموزش 5 مرحله ای تمیز کردن مخلوط کن بوش

آموزش 5 مرحله ای تمیز کردن مخلوط کن بوش

تمیز کردن انواع مخلوط کن بوش فقط در 5 مرحله

مخلوط کن بوش یکی از کاربردی‌ترین وسایل در آشپزخانه و در منازل است. این دستگاه باید به خوبی نگهداری شود و به درستی تمیز شود تا عملکرد آن مشکلی پیدا نکند. هر وسیله‌ای که به درستی تمیز نشده باشد ممکن است مانند گذشته کارآمد نباشد. به همین دلیل مهم است که مخلوط کن را به طور منظم تمیز کنید و این کار را به روشی مناسب انجام دهید. به هنگام خرید مخلوط کن بوش اصل، تنها به شما طرز استفاده از مخلوط کن بوش را توضیح می‌دهند. در حالی که مهمترین نکته طرز نگهداری و تمیز نمودن اصولی آن است. این مقاله به شما کمک می‌کند تا نحوه تمیز کردن مخلوط کن را یاد بگیرید و نکات و پیشنهادات مفیدی را ارائه می‌دهد:

مرحله 1: اجزای مخلوط کن بوش را جدا کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مخلوط کن بوش را از پایه جدا کنید. درب را بردارید و اجزای زیرین را باز نمایید. اکنون باید مهره، واشر و همچنین تیغه را بردارید.

مرحله 2: پارچ مخلوط کن بوش را به درستی بشویید.

حال کار بعدی که باید انجام دهید این است که پارچ مخلوط کن بوش را به درستی بشویید. این قسمتی است که به حداکثر تمیز کردن نیاز دارد. برای شستن آن از آب گرم و مایع ظرفشویی استفاده کنید و سپس با اسکاچ آن را به خوبی بشویید. پارچ را کاملاً شسته و به خوبی خشک کنید. همچنین می‌توانید پارچ مخلوط کن را در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی بشویید.

مرحله 3: سایر قطعات کوچک مخلوط کن را بشویید.

حالا سایر قطعات کوچک مخلوط کن مانند تیغه‌ها، مهره، واشر و درب و غیره را بشویید. برای این کار می‌توانید از آب گرم و مایع شوینده مناسب استفاده کنید اما مراقب لبه‌های تیز تیغه و سایر قسمت‌ها باشید. همه آنها را به خوبی با آب شسته و سپس کاملا خشک کنید.

مرحله 4: محفظه موتور را به خوبی تمیز کنید.

اکنون مرحله بعدی شامل تمیز کردن محفظه موتور مخلوط کن بوش است. ابتدا موتور یا همان پایه دستگاه را با استفاده از یک پارچه مرطوب و گرم پاک کنید. اما به یاد داشته باشید که نباید پایه یا موتور را به طور کامل در آب فرو ببرید. قرار دادن موتور یا پایه در ماشین ظرفشویی نیز خطرناک است. تنها کاری که باید با آن انجام دهید این است که فقط آن را پاک کنید. سیم برق نیز باید به صورت دوره‌ای پاک شود و هر چند وقت یکبار آن را از نظر آسیب بررسی کنید.

مرحله 5: مخلوط کن بوش را دوباره جمع کرده و در جای خود قرار دهید.

هنگامی که شستن و خشک کردن مخلوط کن به درستی انجام شد، باید آن را با دقت دوباره سرهم کنید. هر یک از قطعات را از هر گونه آسیب و غیره بررسی کرده و سپس دستگاه را در پایان جای خود بگذارید. آن را روی میز یا هر مکان دیگری که به راحتی می‌توان به آن دسترسی داشت قرار دهید. با این حال، اگر به طور منظم از مخلوط کن بوش استفاده نمی‌کنید، باید آن را در جایی که به راحتی قابل دسترسی نباشد قرار دهید.

اکنون که می‌دانید چگونه مخلوط کن بوش را تمیز کنید، باید مراحل ذکر شده در بالا را به طور منظم دنبال کنید تا مشکلی پیش نیاید. اما اگر همچنان با مشکلات مربوط به مخلوط کن مواجه هستید یا اگر مخلوط کن کار نمی‌کند، می‌توانید با یک متخصص تماس بگیرید. فروشگاه باما کالا با ارائه انواع مخلوط کن بوش، همراه با گارانتی معتبر، می‌تواند شما را در این راه یاری نماید. امیدواریم که توانسته باشیم به شما در حفظ مخلوط کن خود کمک کنیم.

  • تحریریه
  • خرداد 22, 1401
  • 565 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!